REPORT SQUASH – Turnaj juniorů A, Hradec Králové 3.10.-4.10. 2020

Video sestřih ZDE

V sobotu jsme po delší pauze konečně vyrazili na turnaj. Jeli jsme do Hradce na tři várky. Brzy ráno dvě auta s hráči, kteří hrála ráno (dopoledne). A později vyrazilo třetí auto a dva spáči – Muťas s Jančou Brodovou, první zápas hrála později. Roušková sobota byla „skvělá“! Všichni doufáme, že byla poslední. Snad příště budeme moci být bez nich.
Neděle: Jooo turnaj po 7 měsících, neee vstávat zase v 5 ráno :-D. 2 protichůdné emoce se v nás o víkendu mísily. Konečně byly zase svačiny pro trenéry v podobě toastů a nekonečného množství sladkostí J. Všichni hráči čekali, jaké výkony budou podávat jejich soupeřky, kdo se o kolik posunul, o kolik se posunuli naši hráči. Bylo hodně otazníků a níže vidíte odpovědi :-).

G 11    Karolína Wanke 5. místo
Karolína Wanke     vs      Hana Klimšová         1:3     (4:11, 6:11, 11:4, 8:11)
Karolína Wanke     vs      Adéla Bendová         3:0     (11:2, 11:1, 11:3)
Karolína Wanke     vs      Romana Diwocková 3:0     (11:3, 11:2, 11:3)

Karolína měla hned v prvním zápase takové malé finále. Tento zápas rozhodl, zda bude hrát o medaile nebo v nižších patrech. Soupeřkou ji byla turnajová dvojka – Hanka z Teplic. Začátek byl malinko nervózní, ale s postupem času jsme zjistili, že se není potřeba čeho obávat. Třetí set byl z Karolíniny strany parádní. Se zaťatou pěstičkou se povzbuzovala, soupeřka malinko znervózněla. Velká škoda, že se nepodařilo vyhrát dobře rozehraný čtvrtý set, mohlo být veliké překvapení hned na úvod turnaje. Určitě by pátý set zvládla. ???? Bohužel koncovku zvládla lépe Hanka a mohla se těšit na medaili nebo pohár. Další zápasy Karolíny již byly se soupeřkami, které se sice snažily, ale dnes byla lepší naše Kája. Po turnaji prohlásila, už teď se těším na další turnaj!

B 11     Matyáš Závacký 5. místo
Matyáš Závacký               vs         Max Pelikán         0:3  (6:11, 5:11, 7:11)
Matyáš Závacký               vs         Kryštof Drapák     3:0 (11:3, 11:0, 11:3)
Matyáš Závacký               vs         Jiří Hadrava         3:2 (11:3, 6:11, 12:14, 11:4, 11:5)

Maty stejně jako Karolína neměl štěstí na los. Hned v prvním kole narazil na nasazenou turnajovou dvojku – Maxe.
Mates je dříč, nevypustí žádný míč, ale herní kvalita byla dneska na straně soupeře a asi po zásluze vyhrál. Max mimochodem nakonec vyhrál celý turnaj. Proti Kryštofovi to bylo s úsměvem, tento zápas byl v Matyho režii od začátku do konce, včetně nepopulárního kanára. Musím Matymu vysvětlit, že se to nedělá! ????
Poslední zápas byl brutální. Sportovní řežba, kde bylo spousta vůle, hodně dobrých až parádních míčů, ale také několik minel. Mates ukázal bojového ducha, prohrával 1:2 na sety, ale zápas otočil a zvítězil.
Celý turnaj zhodnotil Maty slovy – hrál jsem jak blbec. Takže blbče, zas taková hrůza to nebyla! ????

GU15   Jana Brodová        6. místo
Jana Brodová           vs    Ella Pelikánová           0:3 (6:11, 5:11, 4:11)
Jana Brodová           vs    Klára Nováková          0:3 (8:11, 3:11, 8:11)
Jana Brodová           vs    Barbora Komárková   0:3 (3:11, 4:11, 11:13)

Velká nervóza v prvním zápase a myslím, že zbytečně. Ano Ella má větší jistotu, ale byli jsme zbytečně bázliví. Je, ale vidět, že se v létě něco dělalo, doběhla jsi spoustu těžkých míčků. Druhý zápas s tréninkovou kolegyní Klárkou byl takový lehčí přáteláček, už jsi nebyla tak nervózní a s výkonem jsi mohla, a dokonce i byla spokojena :-). S Bárou Komárkovou pochvala za třetí set, který nám ukázal, že hrát umíme. Teď se přestat zbytečně stresovat z chyb, protože chyby jsme dělali, děláme a budeme dělat :-).

GU15   Klára Nováková      2.místo
Klára Nováková        vs    Jana Brodová                3:0  (11:8, 11:3, 11:8)
Kára Nováková         vs    Ella Pelikánová             3:0  (11:6, 11:0, 11:0)
Klára Nováková        vs    Aneta Sezemská           0:3  (4:11, 3:11, 6:11)

První zápas s Janči, jak už bylo napsáno byl takový přáteláček :-). Ve druhém zápase s Ellou skvělý začátek, vypracovaný náskok, potom pár chybiček, ale první set jsme urvali a potom už byla na kurtu jen jedna hráčka a to Klára :-). S Anetou některé výměny skvělé, jen nás nesmí srazit to, že ne všechny je vyhrajeme a naše úsilí, kdy přeběhneme 2x kurt bude korunováno bodem. Zkrátka všichni se zlepšují a sílí a my se taky zlepšujeme a výsledek není měřítko, určitě ne v juniorech a náhodou 2. místo úspěch je ;-).

B 15     Jan Bravenec      8
. místo
Jan Bravenec            vs    Antonín Kachlíř        3:2     (11:4, 3:11, 11:7, 5:11, 15:13)
Jan Bravenec            vs    Dominik Wojtucki     3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)
Jan Bravenec            vs    Miloslav Vaněrka     0:3     (1:11, 3:11, 4:11)
Jan Bravenec            vs    Jan Gerstdorf          0:3     (9:11, 4:11, 5:11)
Jan Bravenec            vs    Bedřich Beneš         0:3     (8:11, 3:11, 0:11)

Při Honzových zápasech mi vždy vypadne nejvíce vlasů. Tradici neporušil. Jeho výkony byly jako na houpačce, ale na tokové opravdu mega velké houpačce. První zápas vyhrál po tuhém boji, to jde vidět podle bodů. Koncovka pátého byla famózní, vypadalo to, že ani jeden hráč nechtěl vyhrát. Nakonec to urval Jandys pro sebe. Uf, uf, uf.
Druhý jeho zápas mě bavil nejvíc. To byla pohoda, klid a zasloužená výhra. Říkal jsem mu, proč tak nehraje pořád! Aha, on mu vlastně nepřijel soupeř (nemoc). ???? Další zápasy byly velice podobné. Jandys běhal, běhal a běhal, dřel, jak nejvíc to šlo, ale soupeři byli jednoduše nad jeho síly. Celý turnaj Jandysovi teplický Béďa zakončil kanárem. Neměl s Jandou slitování. Po vychladnutí jsme pokecali. Nic se neděje, jedeme dál, ale …? Přesně, za BÉ je správně! Musíme něco změnit. Sám Jandys svůj výkon nazval – to byla grcačka. ????

B 15     Daniel Šrámek           9. místo
Daniel Šrámek       vs      Patrik Závacký         2:3     (11:9, 11:9, 2:11, 9:11, 11:6)
Daniel Šrámek       vs      Miroslav Vaněrka     0:3     (8:11, 5:11, 6: 11)
Daniel Šrámek       vs      Bye                           3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)
Daniel Šrámek       vs      Adam Gerstdorf       3:0     (11:5, 11:3, 11:1)
Daniel Šrámek       vs      Jiří Hartmann           3:1     (10:12, 11:1, 11:8, 11:3)

První zápas byl psychicky náročný pro oba tréninkové partnery. Nebudu to hodnotit, jen oba pochválím za to, co předvedli, že se chovali k sobě na kurtu sportovně. Díky. Oba by si zasloužili postoupit, ale postoupit může jen jeden a tím byl v sobotu Dan. Druhý zápas s Mílou byl otevřený, ale musíme si přiznat, že jsme tahali od začátku za kratší konec. Třetí zápas supr, tři sety s nulou. Ve čtvrtém zápase Adam proti Danovi neměl moc co ukázat, Dan byl jednoznačně lepší. Na poslední zápas jsem se těšil, čekal jsem, jestli bud běhavý Jirka sedět Danově hře. Jen první set byl vyrovnaný, ale to spíše díky pasivitě Dana. Od druhého setu bylo vše, jak má, Dan hrál přesně a najednou šlo vše tak nějak hladce. Dan své zápasy zhodnotil jednoduše – první dva nebyly herně nic, moc, další dva už v pohodě.

B 15     Patrik Závacký    18. místo
Patrik Závacký       vs      Daniel Šrámek          2:3     (9:11, 9:11, 11:2, 11:9, 6:11)
Patrik Závacký       vs      Antonín Kachlíř         3:0     (11:5, 11:7, 11:1)
Patrik Závacký       vs      Andrej Hausknotz     3:0     (11:2, 11:4, 11:3)
Patrik Závacký       vs      Mikuláš Dufek           2:3     (9:11, 11:7, 11:13, 11:9, 4:11)

První zápas byl psychicky náročný pro oba tréninkové partnery. Nebudu to hodnotit, jen oba pochválím za to, co předvedli, že se chovali k sobě na kurtu sportovně. Díky. Oba by si zasloužili postoupit, ale postoupit může jen jeden a tím byl v sobotu Dan. V dalších zápasech s Tondou i Andrejem šlo pouze o bodové skóre. Tito borci měli hodně chuti i bojovnosti, ale Paťasova razance a také přesnost jim moc nevoněla. Dvě zasloužené výhry. Poslední zápas s Mikim byl sice se špatným koncem, ale velice slušně herně odehraný. Abych ho jen nechválil, ale poslední set dne byl nejhorší z celého dne! ???? Ani ne tak herně, jako přístupem, ale tento chytrý klučík to ví, viď Paťulinko! ????
Nakonec nám Páťa sobotu i zhodnotil – byl jsem rád, že jsem se celý turnaj nevztekal, až na malou výjimku v posledním zápase. Jinak bylo vše OK, fyzička, pohyb, prostě mě to bavilo. Těším se na další turnaj.

Neděle 4.10.2020

G 13 Marie Kňazovčíková                                 6. místo
Marie Kňazovčíková   vs    Anna Plzáková            0:3       (6:11, 9:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Hana Klimšová            3:0       (11:6, 11:6, 11:4)
Marie Kňazovčíková   vs    Denisa Otáhalová        0:3       (6:11, 8:11, 3:11)

Velká škoda, že nehrály holky vyrovnanější zápas. Mají podobný styl hry. Maru oproti družstvům vyrostla zase o 40% na razanci, což bylo skvělé, dropy celkem lítaly od druhého setu taky, akorát v nevhodnou dobu. Ve třetím setu, jsme potřebovala situaci otočit a věřím, že by to šlo, ale zřejmě jsem použila nějaké špatné heslo mezi sety. Nehraj dopředu hráčce, když jsi vzadu způsobilo, že vše zezadu, letělo dopředu J. Nemyslím, že hrála Anička nějak lépe oproti normálu, akorát Maru ji nezatlačila do těch správných rohů, ve správný čas. Příjem z Bh byl však famózní Maru, nebála ses. Akorát ve hře to nějak nešlo protlačit.
Hmm María byla asi trochu demotivovaná z prvního zápasu, tak tento spíše tak nějak z nutnosti odchodila, ale tak, aby vyhrála. Z morálního hlediska horší, z důvody výhry ok. Za to před posledním zápasem byla Maru extra namotivovaná. Hledala každou volnou vteřinu na kurtu, aby se šla rozehrát a nabrat jistotu do úderu. V zápasu na sebe byla Maru hodně přísná, což se mi na jednu stranu líbilo, nicméně je třeba být objektivní. Makám dostatečně na tréninku? Otestovala jsem si na Maru trochu negativní motivace a zabralo to jako nic :-D. Takže končíme se smajlíky a zapamatuj si ten BH bejbe.

G 13 Nikol Kubíčková      9. místo
Nikol Kubíčková          vs    Denisa Otáhalová       0:3       (11:5, 11:2, 11:5)
Nikol Kubíčková          vs    Natálie Forgačová      3:0       (11:6, 11:3, 11:2)

Nkita totálně sevřená v hlavě. Nohy se nehly, ruka se nehla, míček byl rád, že letěl aspoň trošku. Byl to tak 20% výkon, který Niki podala. Je to velká škoda, mohl to být skvělý zápas. Holt se dnes nesešly dobré věci. Denča včera porazila Ellu, kamarádku od Niki, takže to Niki taky vyděsilo. Zlomená raketa na tréninku před turnajem tom taky nepřidala. Snad to nebyl poslední turnaj v sezóně a Niki si zahraje lépe, aby se sama mohla cítit dobře. Záleží jen na tobě a je jedno, kdo je s tebou na kurtu.
Jelikož měla Niki předkolo s Denčou, tak hrála už jen jeden zápas. Ten byl s lehkou soupeřkou, To se hrají dropy hned snadno, když míč lítá většinou na prostředek. No nic Niki, je třeba zhajzlovatět, aby se nemohl strach dostat na mysl a nebo začít makat tak moc, že i když se budeš bát, tak to bude pořád dostatečně stačit.

G 13 Karolína Sikorová 7. místo
Karolína Sikorová       vs    Anna Zelenková          2:3  (11:6, 11:4, 12:14, 9:11, 11:13)
Karolína Sikorová       vs    Denisa Otáhalová       1:3  (11:8, 2:11, 4:11, 4:11)
Karolína Sikorová       vs    Hana Klimšová            3:0  (11:5, 11:6, 8:11, 11:6)

Dlouho jsem přemýšlela, co napsat k prvnímu zápasu. Kája jela na turnaj nastavená na vyšší příčky, ale bavily jsme se, že je třeba pořád myslet i na první kola turnajů. První set pohoda, sebevědomí stouplo, druhý set taky v pohodě. Potom se však Anička rozehrála a rozběhala. Obrovsky se zlepšila pohybově i v ruce. Je někdy těžké uvědomit a přiznat si sílu soupeřky a stihnout na ni včas zareagovat a nenechat soupeřku namotivovat. To se bohužel stalo. Potom občas nějaká chyba skočí…. Hrála jsi však skvěle Káji. Bojovala jsi o každý míč. Je škoda, že při vyrovnanějším souboji jsi více opatrná a hraje vyšší dropy, které jsou u tebe většinou naprosto dokonalé. Naopak jsi zahrála spoustu míčů, které jsme určitě nikdy netrénovali a skvěle jsi je použila v zápase. Chybělo opravdu málo. Musíš být nemilosrdná a tvrdá na soupeřky na kurtu po celou dobu.
S Denčou už jsi byla trošinku demotivovaná, snažila ses, makala jsi. Jeden set byl opravdu skvělý, tak dobře jsi míče ještě neumisťovala. Denča se taky hodně hodně zlepšila a zženštila. Nicméně je třeba nemít strach ze soupeřky, nehodnotit jak hrála předchozí zápasy a jet si pořád svoje. Máme šanci chytnout motivaci a opravit backhand pořádně a ještě více zamakat na fyzicče. Které není nikdy dost a začíná být opravdu nutností na turnajích, pokud máš velké ambice.
Zápas s Haničkou byl spíše na psychiku náročný. Obecně Káji, se mi líbilo, jak jsi dnes hrála. Jen je třeba na sebe být přísnější na tréninku a opravu se soustředit na opravu chyb. Vím, že je to pro tebe těžší, ale to třeba. Tak hlavu vzhůru a příští turnaj nepodcenit nic a nikoho.

GU17   Vendula Boháčová      2. místo
Vendula Boháčová   vs    Klára Nováková           3:0 (11:1, 11:7, 11:5)
Vendula Boháčová   vs    Aneta Sezemská         3:2 (10:12, 11:4, 3:11, 11:7, 12:10)
Vendula Boháčová   vs    Karolína Šrámková     1:3 (2:11, 12:10, 10:12, 2:11)

První zápas s tréninkovou kamarádkou Klárou, holt los nebyl nakloněn a do semifinále mohla postoupit jen jedna, dnes to byla Vendy. Semifinále se stále se zlepšující se Anetou nabídlo vše, co sport přináší. Labilitu, laciné chyby, skvělé výměny, bojovnost a drama až do konce. Tentokrát vítězství patří Vendy. Už víme, že výměny budou delší, fyzicky náročnější, ale taky jsi dokázala, že jsi na to připravená ;-). Takže soustředit se na hru, kvůli tomu hrajeme, výsledek není tak důležitý, když víš, že jsi na kurtu nechala 110%, v každém setu ;-). Dobré finále, když si odmyslíme první set. Dva sety jsme šlapali Káji na paty, ale nevydržela nám fýza. Tam je největší rozdíl, takže běhat, běhat, běhat a když nemůžeš, tak přidat :-). Druhé místo v GU17, moc dobrá práce.

GU17   Klára Nováková       5. místo
Klára Nováková        vs    Vendula Boháčová      0:3 (1:11, 7:11, 5:11)
Klára Nováková        vs    Tereza Tichá               3:0 (11:4, 11:6, 11:9)
Klára Nováková        vs    Veronika Pavlátová     3:0 src.

První zápas s tréninkovou kamarádkou Vendy, holt los nebyl nakloněn a do semifinále mohla postoupit jen jedna, dnes to byla Vendy. I ve druhém zápase měla Klárka oddílovou kamarádku Terku. V tomto zápase si lépe vedla Klárka. Poslední utkání se bohužel nehrálo. Klárka si tak z GU17 odváží hezké 5. místo

G 13 Tereza Tichá      7. místo
Tereza Tichá               vs    Aneta Sezemská         0:3       (4:11, 5:11, 1:11)
Tereza Tichá               vs    Klára Nováková          0:3       (4:11, 5:11, 1:11)

No náročný první zápas samozřejmě. Stejně jsem ti nevěřila, že je ti jedno, jak budeš hrát J. Když to porovnáme historicky, výrazně ses zlepšila Teri. Pořád je tam spousta začátečnických chyb, které je třeba odstranit, ale jsi na dobré cestě. Těším se na ten skok, až to rozjedete s Valčou ve velkém a budete makat.
Eeeeeem zápas s Klárkou byl fajn :-). Terka to sice nedá znát, ale fakt ji na tom záleželo, i když se pořád usmívala. Snažila ses využít každého lehčího míče od Klárky a věřím, že jednou je dokážeš dobře proměnit a budeš spokojená. Pořád se ještě ty přizpůsobuješ většinou míčku, ale jednou bude poslouchat on tebe :-).

BU17   Alex Kelar           1. místo
Alex Kelar                 vs    Jan Gerstdorf             3:0 (11:3, 11:1, 11:1)
Alex Kelar                 vs    Faríd Farrag               3:0 (15:13, 11:6, 11:4)
Alex Kelar                 vs    Vojtěch Martinovský   3:0 (11:7, 11:4, 11:8)
Alex Kelar                 vs    David Linhart              3:0 (11:5, 11:4,11:7)

První zápas na rozehrání a zklidnění, když se díky zpoždění vlaků Alex dostavil 10min. před zápase. Ve druhém zápase vzdoroval Faríd první set a potom už měl Alex po většinu času utkání pod kontrolou. Semifinále s Vojtou nebylo úplně jednoduché utkání. Mladší hráči se proti starším pochopitelně chtějí vytáhnout a Alex se musel soustředit. Zápas zvládl a postoupil tak do finále. Ve finále s Davidem to byl obdobný zápas jako s Vojtou. Alex si se všemi nástrahy nakonec poradil a v kategorii BU17 zvítězil. Takže poplácání po ramenou ;-).

BU17   Matyáš Hrubý          4. místo
Matyáš Hrubý          vs    Adam Škrobánek        3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
Matyáš Hrubý          vs    Radim Jurášek            3:1 (11:8, 11:9, 9:11, 11:3)
Matyáš Hrubý          vs    David Linhart              0:3 (4:11, 9:11, 5:11)
Matyáš Hrubý          vs    Vojtěch Martinovský  1:3 (4:11, 8:11, 14:12, 4:11)

S tréninkovým sparingem s TOP12 hned první kolo. Z losu nikdo nadšený nebyl, ale holt se nedá nic dělat. Matylda potvrdil nasazení a postoupil do druhého kola. V něm se utkal s Radimem Juráškem a podle svých slov hrál špatně, spěchal se zakončením a se zápasem nebyl spokojený. I přes nespokojenost s výkonem zápas vyhrál a postoupil do semi. V něm proti Davidovi chyběla více razance a důrazu. Škoda druhého setu, který slibně začal, ale nepodařilo se ho dotáhnout do vítězného konce. Utkání o třetí místo Matymu moc nesedlo. Mám podezření, že v pátek v tanečních byla lekce pomalého tance a tento rytmus se přenesl na kurty a místo tuc tuc tuc, bylo mcaca mcaa a to na hráče typu Vojty nestačí ;-). Rozhodně ale gratulace ke čtvrtému místu.

BU17   Adam Škrobánek         16. místo
Adam Škrobánek      vs    Matyáš Hrubý             0:3 (6:11, 5:11, 5:11)
Adam Škrobánek      vs    Šimon Rynt                 1:3 (5:11, 11:8, 5:11, 4:11)
Adam Škrobánek      vs    Mikuláš Janda            1:3 (6:11, 11:4, 10:12, 5:11)
Adam Škrobánek      vs    Bedřich Beneš            3:0 (11:6, 11:9, 11:9)

S tréninkovým sparingem s TOP12 hned první kolo. Z losu nikdo nadšený nebyl, ale holt se nedá nic dělat. Ve druhém kole na Adama čekal Šimon, který na tomto turnaji měl skvělou formu. Adamovi skvěle vyšel druhý set, ale potom už nenašel recept na přesnou hru Šimona, ale výkon rozhodně podařený. Proti Mikulášovi se ukázal jako rozhodující druhý set, ve kterém jsme promarnili náskok 5:10 a z toho už jsme se nevzpamatovali. Poslední utkání si Adam vylepšil náladu, zvítězil 3:0 a neskončil tak na sudém místě. Protože jak praví sportovní pravda, kdo skočí sudý je ťululum 🙂