REPORT BADMINTON – Opavský Boreček – 16.12.2018

Video sestřih: ZDE

Posledního turnaje před Vánoci se zúčastnili naši borci z Fajneho v plné parádě.

Turnaje se zúčastnilo 7 hráčů OSTRAVA BADMINTON KLUBU, na první pohled byli všichni připraveni k „boji“, my trenéři i hráči jsme šli do boje 🙂

Turnaj odstartoval v 9:00 hod, hrálo se švýcarem na 2 hrané sety do 15 bodů (při zisku 10 bodů v prohraném setu získal hráč 1 bod za set) na 5 kol.

Kategorie U13 – hoši

Koloničný Ondřej     vs.       Šústal Vojtěch                      (10:15,10:15)
Koloničný Ondřej     vs.       Khalil Ondřej                        (15:11,13:15)
Koloničný Ondřej     vs.       Pečiva Ondřej                       (11:15,9:15)
Koloničný Ondřej     vs.       „volný los“                            3 b.
Koloničný Ondřej     vs.       Staníček Štěpán                   (15:2, 15:4)

Ondra a jeho odhodlání opravdu nezná mezí. Mezi jeho pocity vlastními slovy zahrnul únavu a však nadšení zároveň. Jeho „cleary“ stejně jako jeho fyzická kondice se od tréninku k tréninku zlepšují, lze si toho povšimnout právě na turnaji, kde Ondra podává obdivuhodné výkony. Svou výbornou koncentraci a vytrvalost zužitkoval především v prvním setu druhého zápasu se stejnojmenným soupeřem – Ondrou, kdy se mu podařilo ovládnout první set skórem 15:11.

Klimeš Vojtěch         vs.       Staníček Štěpán                   (15:1, 15:3)
Klimeš Vojtěch         vs.       Pavlík Jan                              (15:10, 15:8)
Klimeš Vojtěch         vs.       Fišer Vojtěch                         (15:7, 15:6)
Klimeš Vojtěch         vs.       Raška Michal                        (15:5, 15:9)
Klimeš Vojtěch         vs.       Pečiva Ondřej                       (15:5, 15:5)

V prvním zápase měl Vojta lehký los, zápas měl naprosto hladký průběh. Od začátku ale nepodcenil situaci a hrál na jistotu. Soupeře dostal na zadní čáru a pak už jen zakončil na síti krátkým úderem. Prakticky všechny zápasy odehrál s naprostou lehkostí, dá se říct, že nepustil soupeře nad 10 bodů.

Kategorie U13 – dívky

Šušková Sára           vs.       Staníčková Klára                 (7:15,6:15)
Šušková Sára           vs.       Kopáčková Barbora            (14:15,15:11)
Šušková Sára           vs.       Horkelová Kateřina              (9:15,11:15)
Šušková Sára           vs.       Pavlíčková Antonie              (15:14, 15:9)
Šušková Sára           vs.       Wojewodová Marie              (15:6, 15:8)

Sářin první zápas s Klárou Staníčkovou na úvod rozhodně nebyl jednoduchou zahřívačkou, Sára však bojovala a zvládla vybojovat 6 a 7 bodů. Neúspěch v prvním setu druhého zápasu Sáru nezlomil, právě  naopak ji vyprovokoval k lepšímu a dokonce vítěznému výkonu ve druhém setu. Sára je opravdu velmi nadanou hráčkou  a velkým stratégem, k ještě lepším výkonům by jí mohlo pomoci zapracování na svém sebevědomí a sebedůvěře, kterou jsme se snažili během zápasení posilovat.

Lazarová Natálie      vs.       Kopáčková Barbora             (15:6, 15:1)
Lazarová Natálie      vs.       Fabiánová Eva                      (15:6, 15:1)
Lazarová Natálie      vs.       Staníčková Klára                  (15:10, 15:6)
Lazarová Natálie      vs.       Klimešová Kateřina             (13:15, 15:14)
Lazarová Natálie      vs.       Horkelová Kateřina              (15:11, 15:9)

Nati se zúčastnila turnaje podruhé. Od prvního míčku hrála zodpovědně, nepodcenila jediného hráče, hrála od začátku do konce naplno. Pohyb po kurtě byl trochu pomalejší ale dokázala hru vyvážit přesnějšími údery a taktikou. Viditelně má více síly v ruce než soupeři a tak její razance v úderu, zvláště v útoku, měla ve hře hlavní efekt. Největší soupeřkou tohoto turnaje se stala Katka Klimešová, nejparádnější zápas v poslední době 🙂

Klimešová Kateřina             vs.       Pavlíčková Antonie  (15:0, 15:2)
Klimešová Kateřina             vs.       Horkelová Kateřina  (15:11, 15:9)
Klimešová Kateřina             vs.       Fabiánová Eva          (15:1, 15:1)
Klimešová Kateřina             vs.       Lazarová Natálie      (15:13, 14:15)
Klimešová Kateřina             vs.       Schonová Eliška      (15:2, 15:7)

Kačka nastoupila do prvního kola v plné síle, soupeřka nestihla během zápasu vymyslet důmyslnou taktiku, kterou by Kaču dostala do nesnází. Jde vidět, že Kačka v poslední době „herně roste“, hra je mnohonásobně pestřejší, rychlejší a mnohem razantnější.

Kategorie U15 – dívky

Šebestová Gabriela vs.       Staníčková Klára                  (15:4, 15:1)
Šebestová Gabriela vs.       Šimonová Tereza                 (14:15, 15:6)
Šebestová Gabriela vs.       Kašpárek Adam                   (15:0, 15:1))
Šebestová Gabriela vs.       Hozáková Michaela             (15:13, 15:11)
Šebestová Gabriela vs.       Pawlíková Veronika             (4:15, 15:12)

Gabi dneska zase zamakala, každý zápas jiný, některý fyzicky náročný více, některý méně, vždy ale s cílem – vyhrát 🙂 Dneska trochu více padaly míče do autu, a tak musela více centrovat dále od postranních čar. Častěji si pouštěla soupeřky k síti, a tak se dostávala častěji do obrany, včas to ale postřehla a změnila taktiku. Soupeřku přetlačila na zadní čáru do BH rohu a pak už stačilo jen soupeřku rozebrat na síti.

Kategorie U15 – chlapci

Zabek Matyáš           vs.       Ottnerová Helena                 (6:15,12:15)
Zabek Matyáš           vs.       Gratza Matyáš                      (3:15,5:15)
Zabek Matyáš           vs.       Pečiva Ondřej                       (15:9,10:15)
Zabek Matyáš           vs.       Staníčková Klára                  (15:7, 15:5)
Zabek Matyáš           vs.       Polášková Alexandra          (15:3, 15:2)

Maty je velmi klidným a rozvážným hráčem, je velmi obtížné proniknout do jeho pečlivě připravené taktiky. Tento styl hry jde ruku v ruce s dokonalou obranou, na které Maty musí ještě dosti zapracovat, postrádal ji především v prvním zápase s Helenou Ottnerovou, jež měla velmi agresivní útočnou hru. Skvělou vlastností, která dohání nedostatky v obraně, je bojovnost, tu Maty projevil když ve druhém setu prvního zápasu uhrál dvojnásobný počet bodů, čímž soupeři urval 1 bod.